S

♦ Ä2

♣ ÄKES8

♣ 107

West mängib 7T. Nord ründab ♠S-ga Westi ♠E-le. Järgneb ♠K, millele Süd viskab ruutut. ♥Ä-le panevad masti mõlemad kaitsjad, kuid ♥K-le viskab Nord pada. Kuidas jätkata? (Lahendus on artikli lõpus).

Topeltgeim

Rootsi lahtistel võistkondade katsevõistlustel õnnestus eestlastel Hollandi esinduse Orange-1 vastu ära teha tükk, mida ei juhtu just eriti sageli - geim mõlemal laual.

3T

Siin töötas nõrk 1T avapakkumine suurepäraselt. Nord ründas ruutuga ja Süd pidi seitse ning Nord kolm korda viskama. Pole midagi imestada, et kumbki ei suutnud alles hoida kõiki ärtusid. Ruutude lõppemisel ajas West ♣Ä maha ja sai lõpuks 11 tihi ehk +460.

*          - kutsuv tugeva ruutumastiga;

**        - ei jõua kokku lugeda, kui mitu korda olen sarnastes seisudes riskantse pakkumise tegemata jätnud, vastane seejärel 3T pakkunud, partner valet masti rünnanud ja mäng pärast seda välja tulnud – seekord käitusin lõpuks ometi mehena.

Nordi tõste geimi oli mulle ebameeldivaks uudiseks, kuid ainult seni, kuni ta lehe lauda pani. Mängida polnud siin midagi – ära läksid kaks ristit ja trumpäss ning koos +420-ga laekusid ka 13 IMPi. Matš ise lõppes aga paraku meie 12:18 lüüasaamisega.

Mänguprobleemi lahendus

♦ES on Westi kätte pandud eksitamise eesmärgil. Tegelikult on mäng tehtud ka siis, kui Westil oleks ruutus kaks kliberit. Kogu jaotus võib olla näiteks järgmine: