pass

4♥

* - vähemalt kutse ärtu geimi;

** - 6-ne ♥.

West ründab ♠E-ga. Süd võtab ♠Ä-ga, tõmbab ♥ÄK ja käib väikese ruutu. Kuidas kaitsta? (Lahendus on artikli lõpus).

Nõrga trumbita naljad

Järgnevas jaotuses, mis mängiti Põhja-Ameerika Open Board-a-match Teams’il, illustreerib nõrga trumbitaga kaasnevaid taktikalisi võimalusi.

* - 11-14 H.

Teades, et NS-l on 22-25 H, s.t. geim või enam kui 100 punkti andev osamäng, blokeeris Ost 3T-ga! Järgnes kolm passi ja pärast ♥3 avakäiku läks mäng kõigest üheta alt. NS +50. Teisel laual ei läinud NS-l aga kuigi palju paremini. Geimi asemel piirdusid nad +100-ga, kontreerides 4♦ ja saades selle üheta alt. Jaotuse võitmiseks piisas aga sellestki..

Kaitseprobleemi lahendus

Üks pada, kuus ärtut ja kaks ristit teevad kokku üheksa tihi. Kui ♦Ä on Südil, siis mängu alt ei saa. Altvõtmise võimalust pakkuv ja samas ka ohtlik on seis, kui Südil on singel ♦S. Et viimane ei saaks hiljem ♦K-t vastu trumpi maha lõigata, peab Ost selle kaardi laua peale panema neljandal tihil! Kogu jaotus võib olla näiteks järgmine: