BRIDŽINURK nr. 365

 

Lahtiste kaartidega

 

♠ ÄS10

 

 

♥ Ä

 

 

♦ -

 

 

♣ -

 

♠ KE9

N

♠ -

♥ -

 W       O

♥ S10

♦ -

S

♦ S10

♣ Ä

 

♣ -

 

♠ 2

 

 

♥ 54

 

 

♦ Ä

 

 

♣ -

 

Pada on trump. Kuidas võtab Süd käigul olles viimasest neljast tihist kolm? (Lahendus on artikli lõpus).

 

Kaitse teiselt planeedilt

Kaitset, mille rootslased Peter Fredin ja Björn Fallenius esitasid järgnevas jaotuses Rosenblum Cup’i alagrupiturniiril Philadelphias Tšiili vastu, oleks kohane iseloomustada just selliste sõnadega.

 

♠ 1072

 

 

♥ Ä82

 

 

♦ 10762

 

 

♣ 1032

 

♠ Ä93

N

♠ KS854

♥ K3

  W       O

♥ E97

♦ ÄK5

S

♦ E983

♣ K8754

 

♣ 9

 

♠ E6

 

 

♥ S10654

 

 

♦ S4

 

 

♣ ÄES6

 

Ühes toas mängis Rootsi West 4♠, mis trumbi käiguga hõlpsasti välja tuli. Teises toas ründas Fredin (Nord) sama lepingu vastu ♥2-ga. Fallenius kattis lauast pandud ♥7 kümnega, West võttis tihi ♥K-ga ja käis ärtut. Fredin pani sujuvalt ♥8, laud ♥9 ja Fallenius sai tihi ♥S-ga. Trikitamise jätkuks pani Fallenius lauale ♣E, millele West pani loomulikult väikese. Nüüd ilmus lauale kolmas ärtu, mida West lõi trumbiga, lõi ristit, tõmbas ♠Ä ja lõikas ♠S-ga. Saanud ♠E-ga tihi jätkas Fallenius ärtuga. Fredin ei tahtnud ristit visates oma jaotust paljastada ja lõi seda trumbiga, mille laud üle lõi. West tuli nüüd ruutuga kätte, lõi ristit ja tuli taas ruutuga kätte. Seisus

 

♠ -

 

 

♥ -

 

 

♦ 107

 

 

♣ -

 

♠ -

N

♠ -

♥ -

  W       O

♥ -

♦ 5

S

♦ E9

♣ 8

 

♣ -

 

♠ -

 

 

♥ 6

 

 

♦ -

 

 

♣ Ä

 

saanuks West Fredini ♦10 maha lõigata, kuid „teades“, et üks tolle kahest viimasest kaardist on ♣Ä, ta seda muidugi ei teinud. Üheta alt ja 10 IMPi rootslastele, kes tänu sellele ka alagrupist napilt play-off’i pääsesid, jättes Tšiili sealt napilt välja.

 

Lahtiste kaartidega lahendus

Süd käib ♦Ä. Et mäng kohe väljas ei oleks, peab West lööma ♠E-ga. Mida panna lauast? Õige vastus on väike trump! Tekkinud seisus

 

♠ ÄS

 

 

♥ Ä

 

 

♦ -

 

 

♣ -

 

♠ K9

N

♠ -

♥ -

  W       O

♥ S10

♦ -

S

♦ S

♣ Ä

 

♣ -

 

♠ 2

 

 

♥ 54

 

 

♦ -

 

 

♣ -

 

on Westil valida, kas käia trumpi lõikesse, mis annab kohe väljamängu, või siis ♣Ä. Viimase lööb Süd aga kätte ja kaks viimast tihi võtab laud.