Eesti Meistrivõistlused mõttemängude mitmevõistluse paarismängus 2011 Sudoku                                 Kabe                             Bridž       B O A R D   N R . 1 B O A R D   N R . 2 1 Q43         2 6         3 KT4         4 J76        
12.-13. veebruaril Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis                 Võistlejad 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. Kokku Aeg Kohapunktid Koht Võistlejad 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Punktid Buch. Berg. M-Buch. Prog. Kohapunktid Koht Võistlejad Tulemus Kohapunktid P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW D: N KJT         D: E AT2         D: S AK9753         D: W 92        
Üldarvestuse koht                 Võistlejate nimed Sudoku Male Bridž Gomoku Kabe Kokku KKS KNA Vunk-Meikop 1 2 3 6 7 9 10 13 14 17 18 22 28 150 23.19,2 16 1. Vunk-Meikop 6: 1.5 4: 2.0 2: 2.0 5: 1.5 3: 1.0 10: 2.0  11: 2.0 12 54.0 91.50 38.5 47.5 16 I Kolk-Soosõrv 77.60% 16 0,0 1 0%       60% 2 6,0 0,0 1 0%       60% 2 6,0 --- A53         N-S KJ965         E-W Q9         ALL JT763        
I Rauno Pärnits Andres Kuusk 12 16 12 10 14 64     Mirme-Salula 1 2 3 6 7 9 10 13 14 17 18 22 28 150 44.35,3 14 2. Pärnits-Kuusk 14: 2.0 3: 1.5 1: 0.0 4: 2.0 5: 1.0 8: 2.0 6: 1.0 9.5 52.5 61.50 39.5 39.0 14 II Vaher-Koppel 58.55% 14 0,2 5   2♠x S -3 500 12 9,8 5,0 5 300 4x W -2   12 5,0   9873           T963           T2           KJ8        
II Tiit Vunk Marten Meikop 16 11 6,5 9 16 58,5     Pärnits-Kuusk 1 2 3 6 7 9 10 13 14 17 18 22   122   12 3. Uibos-Tamme 7: 2.0 2: 0.5 9: 1.0 6: 1.5 1: 1.0 5: 1.0 12: 2.0 9 55.5 67.00 38.5 35.0 12 III Pärnits-Kuusk 57.45% 12 9,8 7 120 2Nt N =   10 0,2 8,6 7 600 3Nt N =   10 1,4 KT976     8 J     AT95432 86     Q2 954     T32
III Marek Kolk Ants Soosõrv 8 10 16 16 8 58     Jürman-Ilu 1 2   6 7     13 14 17   22 28 110   11 4. Vaher-Koppel 8: 1.5 1: 0.0 7: 2.0 2: 0.0 13: 2.0 6: 1.5 5: 1.5 8.5 56.0 58.00 39.0 31.0 11 4. Mesila-Staub 53.64% 11 5,0 11   1♠ W +1 110 4 5,0 0,2 11 100 3 W -2   4 9,8 A75     Q8632 K98653     74 Q64     JT8 T75     3
4. Madli Mirme Ain Salula 14 6 9 14 6 49     Luht-Vainonen 1 2   6 7 9   13   17   22 28 105   10 5. Luht-Vainonen 9: 1.5 11: 1.5 10: 1.5 1: 0.5 2: 1.0 3: 1.0 4: 0.5 7.5 57.5 56.50 39.5 34.5 10 5. Mestilainen-Nirgi 51.45% 10 2,6 3   4 E = 420 8 7,4 2,6 3 150 3♠ E -3   8 7,4 K     QJT74 Q83     A42 T765     AJ42 AKQ954     82
5. Eino Vaher Enn Koppel 3 12 14 3 11 43     Mesila-Staub 1 2 3 6 7 9 10 13 14 17   22   104   9 6. Särgava-Tätte 1: 0.5 8: 1.0 14: 2.0 3: 0.5 9: 2.0 4: 0.5 2: 1.0 7.5 53.5 46.25 40.5 29.5 9 6. Mirme-Salula 48.73% 9 7,4 9 50 2♠ W -1   6 2,6 8,6 9 600 3Nt S =   6 1,4 AKT2     64 A52     8 KQJ9     8763 6     QT75432
6. Kertu Luht Kaari Vainonen 10 7 8 5 10 40   I Kolk-Soosõrv 1 2 3 6 7   10 13 14 17       73   8 7. Kolk-Soosõrv 3: 0.0 14: 2.0 4: 0.0 11: 1.5 12: 1.0 9: 1.0 13: 2.0 7.5 41.0 32.50 31.0 25.0 8 7. Luht-Vainonen 48.18% 8 B O A R D   N R . 3 B O A R D   N R . 4         AJ52                 KQ87                 AJ9753                 AKQ8        
7. Raido Uibos Marko Tamme 7 8 6,5 6 12 39,5     Uibos-Tamme 1 2 3 6   9 10   14 17       62   7 8. Jürman-Ilu 4: 0.5 6: 1.0 12: 2.0 9: 0.5 10: 1.0 2: 0.0 14: 2.0 7 44.0 33.00 33.5 26.5 7 8.-9. Tamme-Uibos 43.27% 6,5 P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW   94     QJ     2     AKQJ864  
8. Villem Mesila Rain Staub 9 4 11 8 5 37 I   Mestilainen-Nirgi 1 2 3 6   9     14     22   57   6 9. Mirme-Salula 5: 0.5 13: 1.5 3: 1.0 8: 1.5 6: 0.0 7: 1.0 10: 1.0 6.5 49.5 44.25 35.5 26.5 6 8.-9. Vunk-Meikop 43.27% 6,5 0,0 1 0%       60% 8 6,0 0,0 1 0%       60% 8 6,0   9862     T7     K83      
9. Ants Särgava Meelis Tätte 5 14 5 2 9 35     Särgava-Tätte 1 2 3 6 7 9 10   14         52   5 10. Mesila-Staub 11: 1.0 12: 1.5 5: 0.5 13: 1.0 8: 1.0 1: 0.0 9: 1.0 6 49.0 35.75 32.0 26.5 5 10. Särgava-Tätte 40.00% 5 0,2 10 200 1♠ S +4   6 9,8 9,8 10 2280 4xx S +3   6 0,2         QJ5                 KQJ74                 A54                 A9        
10. Kristiina Jürman Timo Ilu 11 2 2 12 7 34     Lillemaa-Olumets 1 2 3 6 7     13 14         46   4 11. Mestilainen-Nirgi 10: 1.0 5: 0.5 13: 1.0 7: 0.5 14: 1.5 12: 1.5 1: 0.0 6 44.0 27.50 31.0 24.5 4 11. Lillemaa-Olumets 39.45% 4 9,8 12 1100 3x E -4   3 0,2 0,2 12 660 3Nt S +2   3 9,8 5 T532         6 J5         7 AKJT73         8 J        
11. Viktor Mestilainen Mati Nirgi 6 5 10 1 4 26     Vaher-Koppel 1 2   6 7   10 13           39   3 12. Lillemaa-Olumets 13: 1.0 10: 0.5 8: 0.0 14: 2.0 7: 1.0 11: 0.5 3: 0.0 5 41.5 20.50 31.5 22.0 3 5,0 9 420 4 N =   11 5,0 6,2 9 1460 6 S +1   11 3,8 D: N KT9         D: E AQJ8         D: S Q9         D: W AQJ7        
12. Mart Narva Martin Hõbemägi 1 9 2 11 2 25 II   Kilk-Kolk 1 2 3 6 7 9 10             38   2 13. Narva-Hõbemägi 12: 1.0 9: 0.5 11: 1.0 10: 1.0 4: 0.0 14: 1.5 7: 0.0 5 40.5 21.75 31.0 22.0 2 Bridži kohtunik oli Vambola Kase. 7,4 2 480 4♠ S +2   7 2,6 6,2 2 1460 6 S +1   7 3,8 N-S 85         E-W QT93         ALL 962         --- A9832        
13. Argo Lillemaa Erko Olumets 4 3 4 4 3 18 III   Narva-Hõbemägi 1   3 6 7                 17   1 14. Kilk-Kolk 2: 0.0 7: 0.0 6: 0.0 12: 0.0 11: 0.5 13: 0.5 8: 0.0 1 47.5 5.50 33.0 2.5 1 2,6 5 230 3♠ N +3   4 7,4 2,6 5 720 4Nt N +3   4 7,4   T763           A83           54           QT9        
14. Oliver Kilk Kuno Kolk 2 1 2 7 1 13 4.         B O A R D   N R . 5 B O A R D   N R . 6 K6     987 KT96     A832 Q9     852 QT96     AK52
                  Sudoku kohtunik oli Kuma ristsõnade peatoimetaja Jaanus Laidna. Kabe kohtunik oli Imre Anton. P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW A742     J85 965     3 AT62     875 82     T96
KKS - Koht kooliõpilaste seas. 0,0 1 0%       60% 7 6,0 0,0 1 0%       60% 7 6,0 AK7432     J96 82     AK654 AQT7     KJ KJT     764
*Osalevad naiste arvestuses KNA- Koht naiste arvestuses. 2,6 3   4♠ N -1 100 4 7,4 5,0 3   4 S -1 50 4 5,0 9     Q842 QT94     KJ5 A96     JT832 K642     J75
*Osalevad kooliõpilaste arvestuses Male                             0,2 6   3Ntx S -4 1100 2 9,8 2,6 6   3♠ W +1 170 2 7,4         AQJ4                 Q74                 64                 8743        
Koht Võistlejad 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Punktid Buch. Berg. M-Buch. Prog. Kohapunktid 9,8 5 730 3♠x S =   9 0,2 0,2 5   4x S -3 500 9 9,8   Q63     KT742     KJ43     K543  
1. Pärnits-Kuusk 11: 2.0 3: 1.5 4: 2.0 2: 1.5 5: 2.0 7: 2.0 9: 2.0 13 55.5 100 38.0 51.0 16 5,0 8 90 1Nt S =   12 5,0 7,4 8 140 2 S +1   12 2,6   QT     J7     8543     Q5  
2. Särgava-Tätte 10: 2.0 5: 2.0 6: 2.0 1: 0.5 3: 2.0 4: 2.0 13: 2.0 12.5 54.0 88.5 38.0 50.0 14 7,4 10 180 2♣x S =   11 2,6 9,8 10 200 2Ntx W -1   11 0,2         AKJ5                 762                 KQ7                 A83        
3. Vaher-Koppel 13: 2.0 1: 0.5 14: 2.0 6: 2.0 2: 0.0 5: 2.0 8: 1.0 9.5 52.5 53.5 37.5 40.0 12 B O A R D   N R . 7 B O A R D   N R . 8 9 KQ964         10 KQ7         11 KT9         12 QT72        
4. Vunk-Meikop 5: 0.5 7: 2.0 1: 0.0 12: 2.0 11: 2.0 2: 0.0 6: 1.5 8 57.0 48.0 39.5 31.0 11 P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW D: N QT3         D: E A9         D: S T8         D: W J5        
5. Kolk-Soosõrv 4: 1.5 2: 0.0 10: 2.0 7: 2.0 1: 0.0 3: 0.0 11: 2.0 7.5 60.5 47.0 42.5 30.5 10 0,0 1 0%       60% 12 6,0 0,0 1 0%       60% 12 6,0 E-W K75         ALL K87         --- K964         N-S Q82        
6. Narva-Hõbemägi 8: 2.0 14: 2.0 2: 0.0 3: 0.0 9: 1.0 10: 2.0 4: 0.5 7.5 50.5 39.0 36.0 33.5 9 9,8 2 140 2♠ N +1   11 0,2 8,6 2 140 3 S =   11 1,4   T5           Q9742           A654           K842        
7. Uibos-Tamme 9: 1.0 4: 0.0 8: 2.0 5: 0.0 12: 2.0 1: 0.0 14: 2.0 7 48.0 33.0 33.0 25.0 8 2,6 4   1♠ N -1 100 8 7,4 8,6 4 140 1 S +2   8 1,4 T3     J752 T6     A8 Q54     AJ87 9643     A5
8. Luht-Vainonen 6: 0.0 12: 1.0 7: 0.0 13: 2.0 14: 2.0 9: 1.0 3: 1.0 7 39.5 30.0 28.0 23.0 7 5,0 10 100 2Nt W -1   5 5,0 5,0 10 120 2Nt N =   5 5,0 A976     K52 8543     KQ62 AJ754     K3 4     KQ76
9. Mirme-Salula 7: 1.0 10: 0.0 11: 1.0 14: 2.0 6: 1.0 8: 1.0 1: 0.0 6 47.0 30.5 32.0 25.0 6 7,4 7 110 2♠ N =   6 2,6 0,2 7 90 1Nt N =   6 9,8 Q     A642 A63     QJ9542 832     AQJ75 AKT     J76543
10. Mestilainen-Nirgi 2: 0.0 9: 2.0 5: 0.0 11: 0.0 13: 2.0 6: 0.0 12: 1.5 5.5 46.0 24.75 30.5 19.5 5 0,2 3   3Ntx N -2 500 9 9,8 2,6 3 110 2 N =   9 7,4 AQJ732     K8 KJT5     6 J9     K3 AT976     5
11. Mesila-Staub 1: 0.0 13: 1.0 9: 1.0 10: 2.0 4: 0.0 12: 1.0 5: 0.0 5 47.5 24.5 31.5 21.0 4 B O A R D   N R . 9 B O A R D   N R . 1 0         A8                 J95432                 632                 KJ8        
12. Lillemaa-Olumets 14: 0.0 18: 1.0 13: 2.0 4: 0.0 7: 0.0 11: 1.0 10: 0.5 4.5 37.5 20.75 27.5 18.5 3 P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW   J84     JT7     Q962     AT9832  
13. Jürman-Ilu 3: 0.0 11: 1.0 12: 0.0 8: 0.0 10: 0.0 14: 2.0 2: 0.0 3 46.0 9.0 31.5 10.0 2 0,0 1 0%       60% 6 6,0 0,0 1 0%       60% 6 6,0   JT983     T     T     9  
14. Kilk-Kolk 12: 2.0 6: 0.0 3: 0.0 9: 0.0 8: 0.0 13: 0.0 7: 0.0 2 44.5 9.0 32.0 14.0 1 2,6 8   3Nt W +1 630 9 7,4 9,8 8 100 4 E -1   9 0,2         964                 A83                 QT872                 QJ3        
0,2 11   3Nt E +2 660 7 9,8 0,2 11   3♠x S -1 200 7 9,8 13 J92         14 J2         15 AT7         16 984        
Male kohtunik oli Tatjana Fomina. 9,8 3   2♠ N -2 100 10 0,2 3,8 3   1 E +2 110 10 6,2 D: N T932         D: E AJT2         D: S 8         D: W AJ9873        
6,2 12   1♠ E +1 110 4 3,8 7,4 12   1 E +1 90 4 2,6 ALL T972         --- Q7652         N-S AK862         E-W T96        
6,2 2   3♣ W = 110 5 3,8 3,8 2   3 E = 110 5 6,2   Q5           J5           J975           A        
Gomoku (Värvivahetus 2)                           B O A R D   N R . 1 1 B O A R D   N R . 1 2 KT8763     AQ4 AT987     KQ65 QJ     K52 Q7632     KT
Koht Võistlejad 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Punktid Buch. Berg. M-Buch. Prog. Kohapunktid P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW J75     A8 K984     Q765 AKQ954     6     QT652
1. Kolk-Soosõrv 10: 2.0 2: 2.0 4: 1.5 3: 1.0 6: 2.0 5: 1.0 7: 1.0 10.5 56.5 84.25 41.0 46.5 16 0,0 1 0%       60% 4 6,0 0,0 1 0%       60% 4 6,0 6     QJ84 8     9 73     QJT954 Q2     K4
2. Mirme-Salula 13: 2.0 1: 0.0 9: 1.0 11: 2.0 7: 2.0 4: 1.0 3: 1.0 9 52.5 60.00 37.0 36.0 14 5,0 7   2 E = 90 5 5,0 0,2 7   3 E +1 130 5 9,8 J86     K743 842     AQ93 AT2     843 KT9754     QJ32
3. Jürman-Ilu 7: 1.0 14: 2.0 11: 1.0 1: 1.0 4: 1.0 8: 2.0 2: 1.0 9 49.0 57.00 37.5 36.0 12 8,6 9 100 2Nt E -2   12 1,4 8,6 9 140 1 S +2   12 1,4         5                 43                 98643                 AJ5        
4. Narva-Hõbemägi 14: 2.0 5: 2.0 1: 0.5 7: 1.0 3: 1.0 2: 1.0 6: 1.0 8.5 53.0 57.25 41.5 38.5 11 8,6 2 100 4♠ E -2   3 1,4 8,6 2 140 2 S +1   3 1,4   KQ64     3     JT732     K4  
5. Pärnits-Kuusk 12: 1.0 4: 0.0 14: 2.0 9: 0.5 10: 2.0 1: 1.0 11: 2.0 8.5 44.5 46.25 33.0 29.0 10 0,2 6   2x E +1 280 11 9,8 5,0 6 100 1♠ E -2   11 5,0   AK53     AKJT43         AJ8753  
6. Vunk-Meikop 9: 1.0 11: 1.0 10: 1.0 8: 2.0 1: 0.0 13: 2.0 4: 1.0 8 50.0 51.50 34.5 31.0 9 2,6 8   1♠ E +2 140 10 7,4 2,6 8   2 S -1 100 10 7,4         AT92                 KT76                 KQ6                 86        
7. Mesila-Staub 3: 1.0 12: 2.0 8: 1.0 4: 1.0 2:  0.0 9: 1.0 1: 1.0 7 56.0 52.50 40.0 31.0 8 B O A R D   N R . 1 3 B O A R D   N R . 1 4 17 AQ92         18 AJ65         19 942         20 J        
8. Kilk-Kolk 11: 1.0 9: 1.0 7: 1.0 6: 0.0 14: 2.0 3: 0.0 13: 2.0 7 42.5 31.50 32.5 26.0 7 P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW D: N JT52         D: E AK         D: S KJ7         D: W T8        
9. Uibos-Tamme 6: 1.0 8: 1.0 2: 1.0 5: 1.5 13: 0.5 7: 1.0 12: 0.5 6.5 50.0 49.00 36.0 28.0 6 0,0 1 0%       60% 11 6,0 0,0 1 0%       60% 11 6,0 --- K3         N-S T97654         E-W J8         ALL Q9653        
10. Luht-Vainonen 1: 0.0 13: 1.5 6: 1.0 12: 1.0 5: 0.0 11: 1.0 14: 2.0 6.5 44.5 29.00 33.0 22.0 5 5,0 12   2♠ W = 110 10 5,0 6,2 12 130 3 S +1   10 3,8   QJ5           6           76532           J6543        
11. Lillemaa-Olumets 8: 1.0 6: 1.0 3: 1.0 2: 0.0 12: 2.0 10: 1.0 5: 0.0 6 53.5 41.50 39.0 26.0 4 9,8 5 140 2 S +1   6 0,2 6,2 5 130 4 S =   6 3,8 853     J4 KT92     4 J     K86     KQT964
12. Vaher-Koppel 5: 1.0 7: 0.0 13: 1.0 10: 1.0 11: 0.0 14: 1.0 9: 1.5 5.5 40.5 30.75 31.0 19.5 3 2,6 8   2♠ E +2 170 2 7,4 2,6 8 50 4♠ W -1   2 7,4 Q9873     A64 6     J9742 A96     842 AQJ763     K4
13. Särgava-Tätte 2: 0.0 10: 0.5 12: 1.0 14: 2.0 9: 1.5 6: 0.0 8: 0.0 5 43.5 20.50 33.5 20.5 2 0,2 4   4♠ W = 620 9 9,8 9,8 4 510 4x S =   9 0,2 QJ8     9742 A     KQJ83 AQT9632     K74 AKJ     T82
14. Mestilainen-Nirgi 4: 0.0 3: 0.0 5: 0.0 13: 0.0 8: 0.0 12: 1.0 10: 0.0 1 50.0 5.50 36.0 2.0 1 7,4 7 120 2Nt S =   3 2,6 0,2 7   4 S -1 50 3 9,8 K7     A982 JT87543     AK 94     AJT8 Q972     T8
B O A R D   N R . 1 5 B O A R D   N R . 1 6         KT76                 Q873                 AQT753                 A87532        
Gomoku kohtunik oli Ants Soosõrv. P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW   K     QT853     QT53     952  
0,0 1 0%       60% 9 6,0 0,0 1 0%       60% 9 6,0   AT65     2     5     74  
9,8 6 150 3Nt E -3   3 0,2 0,2 6   3♣ E +1 130 3 9,8         T643                 Q92                 KQ                 AK        
7,4 10 50 2 W -1   4 2,6 9,8 10 400 3♣xx W -1   4 0,2 21 8         22 AJ9872        
1,4 7   3Nt W +1 430 8 8,6 7,4 7 300 3Nt E -3   8 2,6 D: N J93         D: E T9        
1,4 11   3Nt E +1 430 5 8,6 5,0 11 200 5♣x W -1   5 5,0 N-S KJ643         E-W T        
5,0 12   1 W = 80 2 5,0 2,6 12   2Nt S -2 100 2 7,4   J753           AQJ6        
B O A R D   N R . 1 7 B O A R D   N R . 1 8 T6     KQ75432     T653
P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW A8     K AQ2     876
0,0 1 0%       60% 5 6,0 0,0 1 0%       60% 5 6,0 AQ9875     T KQJ985     A732
0,2 4   Pas       2 9,8 0,2 4   3♠x S -5 1400 2 9,8 986     AQT4 9842     K3
2,6 3 110 2♠ N =   11 7,4 7,4 3 150 2Nt E -3   11 2,6         AJ9                 KQ4        
7,4 12 170 3♠ S +1   7 2,6 3,8 12 100 3Nt W -2   7 6,2   QT76542     KJ543  
9,8 9 180 1Nt S +3   10 0,2 9,8 9 200 3♣xx E -1   10 0,2   2     64  
5,0 6 140 2♠ N +1   8 5,0 3,8 6 100 3Nt E -2   8 6,2         K2                 T75        
B O A R D   N R . 1 9 B O A R D   N R . 2 0
P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW
0,0 1 0%       60% 10 6,0 0,0 1 0%       60% 10 6,0
2,6 11   5 W = 600 8 7,4 7,4 11 100 4 W -1   8 2,6
9,8 2 530 3♠x S =   9 0,2 9,8 2 200 4♠ E -2   9 0,2
5,0 6 100 3 W -1   12 5,0 3,8 6   3Nt E +1 630 12 6,2
7,4 5 500 5x E -2   3 2,6 3,8 5   3Nt E +1 630 3 6,2
0,2 4   3Nt E +3 690 7 9,8 0,2 4   4♠x S -5 1400 7 9,8
B O A R D   N R . 2 1 B O A R D   N R . 2 2
P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW P-NS NS R-NS CNT P TR R-EW EW P-EW
0,0 1 0%       60% 3 6,0 0,0 1 0%       60% 3 6,0
5,0 9   3♠ W +1 170 7 5,0 2,6 9   3♠ N -1 50 7 7,4
9,8 8 200 4Nt W -4   5 0,2 0,2 8   5x W = 750 5 9,8
2,6 4   4x S -1 200 6 7,4 7,4 4 110 2♠ N =   6 2,6
0,2 10   4♠ E = 420 2 9,8 7,4 10 110 2♠ N =   2 2,6
7,4 11 170 2 S +2   12 2,6 7,4 11 110 1 S +1   12 2,6